HAKKIMIZDA

İba Metal Paslanmaz Çelik Tic. Ve San. Ltd. Şti. 1995 yılında kurulmuş ve o günden bu güne ithalat ve dahil ticaret faaliyetini Zeytinburnu Demirciler Sitesinde müşteri memnuniyeti ve ürün kalitesini ön planda tutarak yürütmektedir. Kuruluş yılında ithalata Paslanmaz Sacla başlayan firmamız kısa zaman zarfında ürün yelpazesini Paslanmaz Çubuk, Boru, Profil, Lama, Köşebent v.b mamullerin ithalatını yapmak suretiyle genişletmiş ve buna bağlı olarak da geçmiş yıllara oranla ithalatını maksimum düzeye çıkarmıştır.

Bilindiği üzere 2002 yılı krizlerin ve belirsizliklerin damgasını vurduğu bir yıl olarak tarihe geçti. Biz firma olarak bu olumsuz şartlar karşısında bir kenara çekilip beklemektense, ortam ne olursa olsun çalışmak zorunda olduğumuzu hatta önceki dönemlere göre daha fazla çalışmak, değişik hamleler yapmak ve de değişik fikirler üretmek zorunda olduğumuzu biliyorduk. Bunun içinde her zamankinden çok çalıştık hizmet ve özellikle kaliteden ödün vermeyerek potansiyelimizi sabit tutup, kalem bazında yapılan zararları ürün çeşitlerimizi artırarak kapatmaya çalıştık ve 2002 yılının getirdiği külfetlerden minimum etkilenmesini bildik. Buna bağlı olarak 2002 yılı ithalatımızı önceki yıllara göre düşürmemeye aynı seviyesinde sabit tutmaya özen gösterdik.

2003 yılında piyasalarda oluşan olumlu hava, faizlerin düşmesi Paslanmaz fiyatlarının istikrarlı bir şekilde yükselmesi ve diğer olumlu gelişmeler piyasaların oturmasını arz talep dengesinin yeniden düzene girmesini sağlamıştır. Paslanmaz Çelik sektörü de bu gelişmelerden olumlu yönde birebir etkilenmiştir.

Biz İba Metal Ltd. Şti. olarak önümüzü daha iyi görüyor ve buna bağlı olarak da hedeflerimizi en yüksek seviyede tutuyoruz. Çok yakın bir gelecekte Paslanmaz Fittings çeşitlerimizi de artırmak suretiyle kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla sanayinin ve sanayicinin hizmetine sunmak ve de müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını tek bir noktadan yani kendi bünyemizden temin etmek çalışma prensiplerimiz arasında yerini almıştır.

Paslanmaz Çelik piyasasının en önemli sorunlarından biri kalitesiz ve ucuz ithalattır. İba metal olarak rekabetin fiyat ile değil kalite ile sağlanması gerektiğini düşünmekteyiz. Bunun yanında Türkiyede kişi başına Paslanmaz Çelik tüketimi Avrupa ülkelerine oranla çok düşüktür, özellikle gıda sektörü başta olmak üzere Paslanmaz Çeliğin her alanda tercih edilir hale getirilmesi ve bunun için çalışmaların yapılması gerekmektedir.

İBA METAL PASLANMAZ ÇELİK TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ
Fahrettin İBA (GENEL MÜDÜR)